Święto Św. Szczepana - 26.12.2019 r.

 

 

1. Dzisiaj drugi dzień świąt Bożego Narodzenia – św. Szczepana, pierwszego męczennika.

                                                                                    

2. W niedzielę, 29 grudnia w liturgii celebrujemy uroczystość Świętej Rodziny. Nasza orkiestra koncertuje w Błażku o godz.11.00. Koncert naszego chóru 5 stycznia o godz.11.00 a scholii 6 stycznia o godz.11.00.

 

3. W poniedziałek kościół i salę katechetyczną sprzątali: Janiszewska Janina, Kolasa Zofia, Lodowska Alicja, Stolarz Beata, Rębacz Ewa, Kowalczyk Wioletta, Kołtyś Kinga, Koszałka Wanda i złożyli ofiarę na ogrzewanie kościoła 160 zł. W sobotę do sprzątania kościoła zapraszam rodziny: Kowal Renatę, Komsą Janinę, Padałów, Pizoń Halinę. Ofiara na potrzeby kościoła:  – Kurczak Marek, Barbara – 200 zł, Wójt Gminy Jaskowski Artur – 200 zł, Śnieg Bartek – 100 zł.Sobieszczański Marek, Grażyna – 100 zł.

 

4. Wizyta Duszpasterska: W sobotę rozpoczynam wizytę duszpasterską. Bardzo proszę, by w miarę możliwości byli wszyscy domownicy, dzieci i młodzież niech przygotują zeszyty od religii. W czasie wizyty będzie można zamówić intencje Mszy św. Intencje mszalne są podstawą utrzymania księdza w parafii szczególnie w takiej małej jak nasza. Dobrze by było, gdyby każda rodzina w parafii zamówiła w ciągu roku dwie intencje mszalne za żywych i zmarłych. Za organizację i sprawny przebieg wizyty duszpasterskiej są odpowiedzialni radni. Jak zwykle w czasie wizyty mamy możliwość oprócz kolędy dla księdza złożyć ofiarę na potrzeby kościoła.

         W tym roku radni parafialni podjęli decyzję, że ofiary z kolędy będą przeznaczone na odwodnienie  i uzupełnienie kostki przy plebanii.

 

     Program wizyty duszpasterskiej :

     

      W sobotę –   od Andrzeja Wielgusa  do Mieczysława Lis

 

Parafia Rzymskokatolicka

p.w. Św. Maksymiliana Marii Kolbe w Szastarce

Szastarka 133 tel. +48 663 771 889

Parafia Rzymskokatolicka

p.w. Św. Maksymiliana Marii Kolbe

w Szastarce

               opracowanie: ks. Andrzej Arbaczewski 

 

 

Parafia Rzymskokatolicka p. w. Św. Maksymiliana Marii Kolbego

Szastarka Stacja 133

tel. 15 8714114

Parafia

Rzymskokatolicka
p.w.  Św. Maksymiliana Marii Kolbego
w Szastarce

  1. pl

  Copyright by Parafia Szastarka