Wyjazd Parafialnej Orkiestry Dętej z Szastarki

do Wisły w dniach 21-25.02.2022r.

Warsztaty i Koncert muzyczny.

 

    W dniach 21-25.02.2021 odbył się wyjazd Parafialnej Orkiestry Dętej z Szastarki do malowniczej miejscowości Wisła położonej w województwie śląskim. W trakcie pobytu Orkiestry w Ośrodku Salezjańskim realizowano warsztaty muzyczne. O organizację wyjazdu i jego wymiar duchowy zadbał Ksiądz Proboszcz Andrzej Arbaczewski, a w Ośrodku Salezjańskim ugościł Orkiestrę Ks. Stanisław Lasak – Dyrektor Ośrodka.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W czasie podróży do Wisły, Orkiestra odwiedziła Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach oraz muzeum Siostry Faustyny, wraz z odtworzoną celą Świętej.

Opiekę muzyczną wyjazdu sprawował osobiście Kapelmistrz Orkiestry Pan Wojciech Durak, nieustannie czuwający nad poziomem i postępami muzyków. W planach wyjazdu był cykl warsztatów muzycznych doskonalący umiejętności muzyków. Warsztaty odbywały się codziennie. Rano członkowie Orkiestry pobierali lekcje indywidualne i sekcyjne, natomiast wieczorami brali udział w próbach generalnych całej Orkiestry.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zaplanowano również Koncert Muzyczny w Kościele Rektoralnym. Po zakończonej Mszy Świętej Orkiestra pod batutą Pana Kapelmistrza wykonała koncert: wiązankę utworów patriotyczno religijnych, a także rozrywkowych, ku zadowoleniu wszystkich uczestników uroczystości.

Występ Orkiestry spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem wśród słuchaczy, co jeszcze bardziej zwiększyło zapał do dalszego doskonalenia wszystkich muzyków Orkiestry.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Południa członkowie Orkiestry spędzali aktywnie, dobierając atrakcje zgodnie z upodobaniem. Narciarze mieli okazję ćwiczyć swoje narciarskie umiejętności na górskich stokach Beskidu Śląskiego, spacerowicze podziwiać malownicze widoki gór, a jeszcze inni integrowali się na wspólnym wyjeździe do lokalnego Aquaparku.

Wyjazd Orkiestry miał również charakter religijny. Członkowie Orkiestry wzięli udział w licznych spotkaniach z Księżmi Salezjanami, którzy z ogromną pasją opowiadali o swojej misji – pracy w najbiedniejszych regionach świata. Wieczorna Msza Święta była duchowym zwieńczeniem każdego dnia pobytu w Wiśle.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bardzo ciekawym wydarzeniem  w trakcie pobytu było spotkanie z Józefem Brodą - pedagogiem, multiinstrumentalistą, folklorystą i budowniczym instrumentów, który pochodzi z Ustronia. wielokrotnie prowadził Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym.

Muzycy Orkiestry wyrażają zadowolenie z wyjazdu, doceniają możliwość doskonalenia umiejętności muzycznych, a jednocześnie z optymizmem wyczekują kolejnych szans na rozwijanie swoich pasji, podczas  kolejnych warsztatów muzycznych.

 

Autor: Anna Woźniak

Parafia Rzymskokatolicka

p.w. Św. Maksymiliana Marii Kolbe w Szastarce

Szastarka 133 tel. +48 663 771 889

Parafia Rzymskokatolicka

p.w. Św. Maksymiliana Marii Kolbe

w Szastarce

               opracowanie: ks. Andrzej Arbaczewski 

 

 

Parafia Rzymskokatolicka p. w. Św. Maksymiliana Marii Kolbego

Szastarka Stacja 133

tel. 15 8714114

Parafia

Rzymskokatolicka
p.w.  Św. Maksymiliana Marii Kolbego
w Szastarce

  1. pl

  Copyright by Parafia Szastarka