20 lipca 2021

W dniu 18.07.2021 odbył się wyjazd Parafialnej Orkiestry Dętej z Szastarki do Parafii Świętej Trójcy w Gończycach. Parafia położona jest w malowniczej miejscowości Gończyce
w województwie mazowieckim.  O organizację wyjazdu i jego wymiar duchowy zadbał Ksiądz Proboszcz Andrzej Arbaczewski, a  w Parafii św. Trójcy w Gończycach ugościł Orkiestrę ks. Proboszcz Jan Spólny.

Opiekę muzyczną sprawował osobiście Kapelmistrz Orkiestry Pan Wojciech Durak, nieustannie czuwający nad poziomem i postępami muzyków. W planach wyjazdu była oprawa muzyczna uroczystej Mszy Świętej Odpustowej, w trakcie której miał miejsce uroczysty przemarsz w procesji.

Po zakończonej Mszy Świętej Odpustowej Orkiestra pod batutą Pana Kapelmistrza wykonała koncert: wiązankę utworów patriotyczno religijnych, a także rozrywkowych ku uświetnieniu uroczystości, która odbywała się w Parafii.

Występ Orkiestry spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem wśród słuchaczy, co jeszcze bardziej zwiększyło zapał do dalszego doskonalenia wszystkich muzyków Orkiestry.

Koncert odbył się pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Lubelskiego Jarosława Stawiarskiego

Galerię zdjęć można zobaczyć tutaj.

 

Parafia Rzymskokatolicka

p.w. Św. Maksymiliana Marii Kolbe w Szastarce

Szastarka 133 tel. +48 663 771 889

Parafia Rzymskokatolicka

p.w. Św. Maksymiliana Marii Kolbe

w Szastarce

               opracowanie: ks. Andrzej Arbaczewski 

 

 

Parafia Rzymskokatolicka p. w. Św. Maksymiliana Marii Kolbego

Szastarka Stacja 133

tel. 15 8714114

Parafia

Rzymskokatolicka
p.w.  Św. Maksymiliana Marii Kolbego
w Szastarce

  1. pl

  Copyright by Parafia Szastarka